KOLONOSKOPİ VİDEOLARI

Prof.Dr. Yusuf AKCAN anlatımıyla

Kolonoskopi Nasıl Yapılır ?

Kolonoskopi işlemi nasıl yapılır. Kolonoskopi işleminin nasıl yapıldığını anlattığım videoda işlemin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Sedasyon altında uyutarak kolonoskopi işlemi.

Kolonoskopi Öncesi Hazırlık Nasıl Yapılır ?

Kolonoskopi öncesi hazırlık bir ya da bir buçuk gün sürer. Esas olarak katı yiyecek alınmaması, bol sıvı diyet tüketilmesi ve bazı ishal yapıcı ilaçlardan oluşur. Detay için videoyu izleyiniz.

Kolonoskopi Nedir ?

kolonoskopi kalın bağırsakların bir yada 1,5 gün süren temizlik hazırlığı sonrasında endoskopik olarak gözle görerek incelenmesine denir.

Argon Plazma Koagülasyonu (APC) | Kolonoskopi

Argon plazma koagülasyonu endoskopi ile incelenen mide, ince bağırsak ve kalın bağırsak yüzeylerindeki Anjiyodisplazi dediğimiz örümcek ağı şeklindeki kanamaya yol açan küçük damarsal yapıları yakarak yok eden bir işlemdir.

Ülseratif Kolit İyileşir Mi? | Kolonoskopi Videosu

Tedavilerini  düzgün olarak yapan, ilaçlarını doktoruna sormadan bırakmayan hastalarda oldukça yüz güldürücü iyileşmeler  sağlanabilmektedir.

Ülseratif Kolit Hastası Kolonoskopi Videosu

Bu videoda ülseratif kolit hastalarında bağırsak yüzeyinin ne şekilde görüldüğünü izliyorsunuz.

kolonoskopik polipektomi videosu

Kalın barsaklardan orta çaplı bir polipin kolonoskopi esnasında snare ve koter kullanılarak polipektomi metodu ile alınması ve çıkarılması videosunu izliyeceksiniz.

Kolonoskopi Uygulamaları Nasıl İşlemlerdir?

Kolonoskopi uygulamaları  hastalara sedasyon uygulanarak uyutularak yapılan  herhangi bir ağrının sözkonusu olmadığı işlemlerdir.

Kalın Bağırsaklarda Kolonoskopi İle Tespit Edilen Polip Videosu

Kalın bağırsak kanserlerinin %90 poliplerden geliştiğini düşünürsek poliplerin önceden kolonoskopi yapılarak henüz kanser gelişmeden alınmasının Hayat kurtarıcı olduğu takdir edilebilir. 

kolonoskopi hangi durumlarda yapılmalıdır?

Bu videoda hangi durumlarda kolonoskopi yapılacağını anlatıyoruz. 50 yaşın üzerinde olmak,  dışkıda kan görmek açıklanamayan kilo kaybı kolonoskopi  yapılma nedenlerinin başında gelir.

Scroll to Top